Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Poradíme...
Poradíme Vám s výběrem...

Proč Lego, kde je rozdíl?
Je určitě správné, že uvažujete o koupi výrobků firmy Lego (nebo Lego Duplo). Stavebnice této firmy rozvíjí tvořivé a kombinační schopnosti dítěte, rozvíjí jejich fantazii i motoriku. Hravou formou si rozvine i představivost a konstrukční dovednosti. Vše, co se se stavebnicemi Lego naučí, zužitkuje později, v dospělosti.

I když je více podobných stavebnic i se stejnými rozměry kostek, rozdíl je ve kvalitě. Kostky Lego jsou vyráběny s přesností, která je v setinách milimetrů a tudíž není problém spojit do sebe kostky, které byly vyrobeny před měsícem s kostkami, které naleznete ve 20 let staré krabici. Na kostkách nenaleznete plastové otřepy známé z jiných stavebnic.  Všechny plasty jsou čistě zpracované, barevně stálé, vše do sebe vždy perfektně zapadá. Kostky se dají sehnat i jednotlivě. Výrobky Lego tak přežijí i do dalších generací...

 

Jakou stavebnici vlastně vybrat, když jich je tolik...?
Doporučujeme se řídit těmito pravidly:

  • vyberte tématickou sadu stavebnic podle zájmu dítěte,
  • vyberte stavebnici nebo stavebnice, které budou mít dostatek kostek na hraní, s více modely je každá hra jednodušší,
  • pokud budete dokupovat Lego stavebnici, vyberte stavebnici i podle toho, jestli se hodí k těm ostatním, které dítě již má. Pokud má například stavebnici hasičského vozu, asi k němu nebude ideální kombinací sada rytířů,
  • vycházejte z doporučené věkové kategorie modelu - je uvedena na každé krabici,
  • uvědomte si, že malé a střední stavebnice (řekněme do 400 dílků) jsou vhodnější pro aktivní hraní než větší stavebnice (nad např. 600 dílků), kde může být sestavený model vhodnější spíše na vystavení. Záleží ovšem na konkrétní tématické řadě.

 

Kolik těch Lego stavebnic vůbec je...?
Těch "živých stavebnic" (tím jsou myšleny stavebnice, které jsou aktuálně ve výrobním programu výrobce - čili které se vyrábějí) je přibližně 350-400 a jsou rozděleny do ca. 25 tématických řad (např. Creator, Duplo, Castle, Minecraft atd.).

 

Stárnou Lego výrobky? 
Nemusíte se bát. Kostky samotné jsou barevně i rozměrově stálé. Lego bude používat jistě i další generace...

 

Jak dlouho Lego vyrábí každou stavebnici?
přesný údaj není znám, ale odhadujeme ho asi tak na 2 roky. Reedice starších stavebnic se neprovádí. Může se ovšem stát, že tématická řada je znovu vydána na trh s novými stavebnicemi. Příklad: řada Piráti (Pirates) vyšla např. v roce  2003. Po vyprodání skladových zásob několik let tato řada na trhu nebyla. V roce 2009 byly uvedeny na trh nové stavebnice této řady. A v roce 2015 se situace opakovala...


Jsou nějaké tématické řady stavebnic, které se vyrábí stále?
Dá se říct, že ano. Některé řady, jako např. Creator, City, Classic a další, se vyrábějí již řadu let. Musíme ovšem rozlišit to, že tématická řada se sice vyrábí dlouhodobě, ale není tomu vždy u jednotlivých stavebnice uvnitř dané konkrétní řady. Tam téměř vždy dochází k inovacím a obměně.


A kolik existuje Lego kostek?
Každá kostka má své číslo. To nalezneme na obalu stavebnice nebo v návodu na sestavení. Jen bílých různých kostek a dílků je téměř 9000.
Kromě čísla dílu je tedy dále podstatná barva kostky. Takže - jen barev základních kostek je asi 80. Kromě toho jsou zde další barvy: u transparentních kostek je ot 19 barev, chromové odstíny (7), perlové odstíny (9), metalické odstíny atd.

Čísla jsou ohromná a ukazují na opravdu široký výrobní sortiment firmy Lego. Ne všechny barvy i kostky jsou ovšem v aktuálním výrobním programu Lego.


Ztratili jsme některé kostky, co nyní?
V návodu na sestavení nebo na obalu zjistíte číslo dílu. Pokud nám sdělíte číslo dílu a ze které stavebnice díl je, pomůžeme Vám se sehnáním nového.


Kolik stojí jedna Lego kostka?
Záleží na tom, jaké má rozměry, jestli je běžná (tzn. v každé druhé stavebnici), nebo jestli není příliš obvyklá. Důležitým faktorem je i její barva.
Cena může být od jednotek korun po desítky nebo stovky korun (za "kostku" zde považujeme například i desky, na kterých stavíme).
Obvykle to jsou ale spíše jednotky korun. Tomu odpovídá zhruba potom i cena stavebnic. Takže cena stavebnice, ve které je např. 400 "kostek", bývá obvykle v cenové relaci 1200 - 1600 CZK.

LEGO, logo LEGO, minifigurky, DUPLO, LEGENDS OF CHIMA, NINJAGO, BIONICLE, MINDSTORMS a MIXELS jsou ochranné známky nebo jsou chráněny autorským právem LEGO Group. ©2016 The LEGO Group. Ausini je ochranná známka firmy GUANGDONG AUSINI TOYS INDUSTRY CO., LTD Cobi toys je registrovanou obchodní značkou společnosti Cobi A.S. Všechna práva vyhrazena.

Logo
TOP-STAVEBNICE
16:00 - 22:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz